Wybór firmy zajmującej się pomocą drogową
hours
ul. Goździkowa 14A/5
35-084 Rzeszów

Baza wiedzy pomocy drogowej

Zanim będziesz mieć styczność z awarią samochodu, koniecznie wybierz firmę, do której będziesz się mógł zwrócić o pomoc na trasie. Będzie ona pomocna nie tylko w przypadku holowania pojazdu, ale pomoże też w jego naprawie na miejscu. Na rynku znajduje się wiele firm o tej specjalności, więc czasami ciężko wybrać właściwą. Pomoże w tym jednak kilka wskazówek.

Na co zwrócić uwagę?
Telefon do firmy zajmującej się pomocą drogową warto mieć zapisany w komórce albo na kartce np.: w schowku. Wówczas zawsze będzie pod ręką. Zanim jednak zdecydujemy się na konkretną firmę, warto nieco się o niej dowiedzieć. Powinna mieć stronę internetową, na której znajdziemy informacje o zakresie usług, godzinach w jakich pracuje oraz obszarze działania. Wiele firm posiada szeroki zakres usług. Nie należy do nich samo holowanie, ale też udzielanie pomocy w innych problemach, naprawa samochodu na miejscu awarii, wymiana kół, dowożenie paliwa, ładowanie akumulatora i inne usługi związane z rozruchem. Kompleksowa oferta zagwarantuje pomoc w każdej sytuacji. Ważne również żeby pomoc drogowa była dostępna całodobowo, nawet podczas niedziel czy świąt. Wtedy mamy pewność, że na taką firmę możemy liczyć w każdej chwili. I na koniec sprawdźmy, czy jej obszar działania obejmuje trasy, na których najczęściej się poruszamy. W zasadzie najlepiej, by działała ona na terenie całego raju, bo nigdy nie wiadomo, gdzie przytrafi się nam awaria pojazdu.

Opinie innych
Bardzo ważne są również opinie klientów, którzy już skorzystali z jej usług. Na pewno znajdziemy je na forach internetowych lokalnych serwisów. Chyba, że jest to nowa firma, która nie działa na rynku zbyt długo. Wówczas najlepiej będzie się do niej po prostu wybrać i zadać kilka pytań. To, w jaki sposób zostaniemy obsłużeni pozwoli nam zadecydować, czy firma jest warta uwagi i czy będziemy mogli na nią liczyć w każdej sytuacji. Możemy również popytać znajomych, czy kiedyś korzystali z usług pomocy drogowej i jakie mają z nią doświadczenia. Wówczas uzyskamy najlepszą opinię, którą z firm wybrać lub która nie jest polecana jako rzetelna pomoc na drodze.