Kiedy skorzystać z usług firmy zajmującej się autoholowaniem i pomocą drogową?
hours
ul. Goździkowa 14A/5
35-084 Rzeszów

Baza wiedzy pomocy drogowej

W każdym momencie jazdy może spotkać Cię mała awaria w postaci braku paliwa czy dziury w oponie. To samo tyczy się także bardziej lub mniej złożonych usterek np. silnika. Bez względu na to, czy jesteś w drodze na zakupy, na drodze miejskiej czy wiejskiej, w dłuższej lub krótszej trasie - takie wypadki się po prostu zdarzają. Każdy, kto czuje się na siłach, może próbować naprawić awarię samodzielnie. Jeśli jednak nie chcesz tego robić na własną rękę, nie masz odpowiednich narzędzi lub specjalistycznej wiedzy, wtedy powinieneś skorzystać z pomocy firmy zajmującej się pomocą drogową i autoholowaniem. Od Twojej decyzji będzie zależało bowiem bezpieczeństwo nie tylko Twoje, ale i pozostałych uczestników ruchu drogowego.

W momencie, kiedy już stoisz na poboczu, albo kiedy umieściłeś w odpowiedniej odległości od samochodu trójkąt ostrzegawczy, powinieneś podjąć decyzję odnośnie tego, co dalej robić. Tutaj typ usterki nie ma już znaczenia. Musisz bezpiecznie usunąć samochód z drogi lub pobocza. Do tego celu niezbędna będzie pomoc firmy zajmującej się świadczeniem usług w zakresie pomocy drogowej i autoholowania. W erze smartfonów nie jest to trudne, ale niekiedy zajmuje bardzo dużo czasu. Dlatego też już wcześniej warto zapoznać się z ofertą okolicznych firm oferujących możliwość autoholowania. Sprawdź, jakie usługi ma w ofercie dana firma, na jakim terenie działa (wiele firm świadczy pomoc nawet na obszarze całej Unii Europejskiej) i jakie ma opinie. Jeśli znajdziesz tę, która Ci najbardziej odpowiada - zapisz jej numer kontaktowy w swoim telefonie.

Jeśli jednak jesteś z dala od miejsca zamieszkania, albo w innym kraju i nie wiesz, którą firmę wybrać, powinieneś poświecić chwilę na znalezienie najbliższej lub najlepszej pomocy drogowej. W tej sytuacji niezbędne będzie zrobienie rozeznania w internecie. Radzimy wybrać przedsiębiorstwo, które ma dobre opinie klientów, szeroki zakres usług, dogodne godziny pracy oraz wykonuje profesjonalne usługi.

Unieruchomiony samochód to zagrożenie zarówno dla Ciebie, jak i pozostałych kierowców. W takiej sytuacji po prostu musisz podjąć odpowiednie kroki i wezwać na ratunek pomoc drogową. Pamiętaj, że zawsze lepiej dmuchać na zimne i warto już po zakupie samochodu zrobić rozeznanie w kwestii wyboru firmy świadczącej usługi holowania i wybrać tę, która będzie odpowiadać Twoim oczekiwaniom. Wiele z tych przedsiębiorstw działa na terenie całej Polski, albo nawet na obszarze krajów europejskich. Nie odkładaj tego na później. Nigdy nie wiadomo, kiedy takiej pomocy będziesz potrzebował.