Kiedy można skorzystać z usług pomocy drogowej?
hours
ul. Goździkowa 14A/5
35-084 Rzeszów

Baza wiedzy pomocy drogowej

Z pewnością niejeden z nas stał już w obliczu sytuacji, kiedy w najmniej odpowiednim momencie samochód odmawia współpracy. Jak mówi porzekadło, złośliwość jest jest cechą rzeczy martwych. Powodów takich sytuacji może być wiele. Od dziurawej opony, przez brak benzyny po mniejsze i większe awarie silnika. Co zrobić, kiedy pojazd zatrzymuje się na drodze szybkiego ruchu, albo Twój zaufany warsztat lub pomoc drogowa nie pracują 24/7?

Laweta zwykle kojarzy nam się z samochodem, który się zepsuł. Tymczasem wezwanie pomocy drogowej jest zasadne także w innych sytuacjach. Najpopularniejszymi są: brak paliwa, zatrzaśnięcie kluczyków w aucie, złe zatankowanie benzyny, awarie techniczne czy dziurawa opona. Wymienione sytuacje zmuszają nas do przerwania podróży, czego efektem jest z kolei przymus wezwania ekipy ratunkowej. Jeśli nie masz możliwości poproszenia o pomoc przyjaciela lub członka rodziny, albo znajdujesz się z dala od miejsca zamieszkania, jedynym ratunkiem z opresji jest wyszukanie najbliższej firmy oferującej usługi autoholowania i pomocy drogowej.

Kiedy jesteś w trasie, będziesz musiał wspomóc się pomocą internetu. Wyszukiwanie odpowiedniej firmy ułatwi Ci sprawdzenie jej lokalizacji, listy oferowanych usług oraz godzin pracy. Nie każda pomoc drogowa pracuje przez całą dobę lub dysponuje sprzętem przeznaczonym do pomocy np. samochodom ciężarowym czy rolniczym lub budowlanym. Dlatego też kiedy znajdziesz się w sytuacji bez wyjścia i jednym ratunkiem będzie zadzwonienie po pomoc drogową, pamiętaj o tych właśnie kryteriach.