Efektownie i ze smakiem czyli akcesoria tuningowe wysokiej jakości
hours
ul. Goździkowa 14A/5
35-084 Rzeszów

Baza wiedzy pomocy drogowej

Moda na nowoczesny tuning optyczny samochodów trwa już od wielu lat. Fani czterech kółek bardzo chętnie dokonują zmian wizualnych w swoich samochodach. W ten sposób mogą nie tylko odmienić wygląd samochodu, ale też podkreślić swoją własną indywidualność. Producenci części motoryzacyjnych proponują klientom niezwykle szeroki wybór części, od niewielkich lotek po masywne dokładki, mające realny wpływ na polepszenie aerodynamiki pojazdu. To, jakie elementy tuningu optycznego możesz zamieścić w wyposażeniu swojego samochodu uzależnione jest oczywiście od jego modelu.

 Są jednak takie produkty, które dostępne są dla zdecydowanej większości samochodów. Jednymi z tych efektownych produktów są dokładki progów. To elementy w formie listew, montowane pod progami bocznymi pojazdu. Tego typu elementy optycznie obniżają wysokość nadwozia, podkreślając jednocześnie sportowy charakter samochodu. Dokładki progów można potraktować jako element łączący produkty tuningowe znajdujące się w tylnej oraz przedniej części pojazdu. Za sprawą listew całość zyska na estetyce i wyeksponuje wspaniałą sylwetkę pojazdu. Elementami tuningu optycznego, które także prezentują się efektownie, są wszelkiego rodzaju dyfuzory i dokładki tylne. Części te przeznaczone są do montażu pod zderzakiem i stanowią uzupełnienie dla wszystkich produktów znajdujących się na przednim nadwoziu.

 Dokładki tylne występują w rozmaitych wersjach, rozmiarach i wykończeniach. Produkty dodają samochodowi zdecydowanie ciekawszego i sportowego charakteru i przyciągają uwagę wielu miłośników nowoczesnego tuningu. Do najciekawszych elementów wyposażenia tuningowego zaliczają się splittery przednie. Produkty mają dwie funkcje - zmieniają wygląd samochodu, a także przyczyniają się do polepszenia aerodynamiki. Splitter przedni wizualnie obniża nadwozie, przez co samochód zyskuje bardziej sportowy charakter. Co więcej, dzięki elementowi powietrze przepływające pod zderzakiem z większą siłą naciśnie na przednią oś, co poskutkuje polepszeniem przyczepności i stabilności. Splittery przednie dostępne są najczęściej w wersji hybrydowej oraz racingowej. Wyroby racingowe zdecydowanie bardziej rzucają się w oczy i przyciągają uwagę wielu przechodniów. Splitter racingowy składa się z estetycznej dokładki oraz stalowych wsporników. Tego typu produkt dodaje samochodowi pazura i jeszcze bardziej sportowego wyglądu.

 Jeszcze kilka lat temu samochodowy tuning optyczny kojarzył się przede wszystkim z wielkimi spoilerami. Dziś, tego typu produkty odchodzą w zapomnienie, a ich miejsce zajmują zdecydowanie bardziej estetyczne części, które naprawdę podkreślają walory estetyczne pojazdu. Jeśli chcesz stworzyć efektowny tuning ze smakiem, produkty oferowane przez polską markę Maxton Design bez wątpienia spełnią wszystkie twoje oczekiwania.